Sestavy:

Rychnov/Doudleby :  Kubíček – Dvořák, Sala , Walter ( 46´Rauch), Novotný,  Zahradník Robin ( 48´Zahradník Marek), Flekr, Filip ( 72´Grulich),  Wójs, Suchánek, Sedláček (64´Ulrich) 

Babí: Ťokan – Morávek, Balcar ( 73 Klimešová),Hloušek, Tuček, Havrilyuk, Seibrt, Chrásková (60´Marek), Dlask ( 80´Vašíček), Truneček, Kolesár 

Rozhodčí:  Jehlička – Roleček, Špaček

Střelci:  Suchánek, Flekr, Ulrich – Dlask, Seibrt

Druhý zápas v řadě na domácí půdě v Doudlebách a také 2. vítězství z tohoto domácího tažení.

Dnes proti nám stál zdatnější soupeř, než-li v minulém týdnu tým z České Skalice. Tým SK Babí se prezentoval především tvrdou a důraznou hrou, k čemuž přidali i několik rychlých přechodů do útočné fáze, což nám dělalo místy problémy.

My jsme šli do vedení ve 12. minutě utkání z pokutového kopu, který se štěstím proměnil Suchánek. Hned po rozehrání jsme z 1. šance hostů inkasovali branku na 1:1 (14. minuta). Hra v 1. poločase byla hodně vyrovnaná a dění se odehrávalo zejména v polovině hřiště, ale šance k vidění byly a to na obou stranách. My jsme si vytvořili dvě opravdu slibné šance, ale jedna skončila těsně vedle a druhá v náručí hostujícího GK. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Ve 2. poločase nám hosté dělali prvních 5 minut problémy a mohli jsme i klidně inkasovat, to, nás podržel GK Kubíček. Následně jsme otěže zápasu převzali my, ale nemohli jsme tam dotlačit tolik potřebný gól na 2:1, kde jsme měli nějaké standardní situace, 2 střely ze střední vzdálenosti a jednou závar po rohovém kopu, ale nic se neujalo. Gól na 2:1 se dostavil v 57. minutě utkání, kdy nás poslal do vedení Flekr a nutno podotknout, že to byl krásný gól (nádherná střela z voleje, cca 22 metrů od branky). I nadále jsme byli mírně lepším týmem a hosté nás spíše ohrožovali jen střelami z dálky nebo ze střední vzdálenosti. 

Nechtěli jsme se nechat dostat pod tlak a to se nám až na jednu výjimku podařilo a v 85. minutě jsme navýšili vedení na 3:1 Ulrichem, který stál na pravém místě po závaru z rohového kopu a hlavou usměrnil míč do odkrytého branky hostí. Hosté ještě zdramatizovali vývoj utkání v 89. minutě, kdy se nádherně trefil jejich kapitán střelou z voleje z hranice velkého vápna (krásná střela do šibenice). Do konce utkání však zbývalo jen něco málo přes minutu a to už jsme si v klidu pohlídali na útočné polovině soupeře.

Klukům opět děkuji za kvalitní výkon, nasazení a bojovnost, dnes to proti důrazně hrajícímu týmu SK Babí bylo potřeba a zvládli jsme to za 3 body.

Další utkání hrajeme tuto neděli 16.10. v Černíkovicích, s týmem Černíkovice/Solnice. Přijeďte nás podpořit, kluci to na hřišti vnímají a zároveň si to zaslouží.

Trenér – Šrámek Jakub