Hodnocení podzimní sezóny 2017 mužstev dospělých TJ Velešov Doudleby nad Orlicí

Podzimní část mistrovských zápasů ročníku 2017-18 skončila a je čas seznámit veřejnost s účinkováním našich mužstev v soutěžích:

A-mužstvo v krajské soutěži I.B třídy – skupině B obsadilo mezi 14 účastníky 7. místo, když získalo 18 bodů a skóre 25:23 za 4 výhry, 5 porážek a 4 remízy z nich v penaltovém rozstřelu 2x vyhrálo a 2x prohrálo. Největší vítězství dosáhlo v posledním zápase na umělé trávě v Rychnově s Opočnem 7:1, s Albrechticemi 3:0 a v Solnici 4:2. Naopak největší prohry utrpělo v Lípě 2:6 a s Českou Skalicí 0:3. Ostatní výsledky byly těsné o jednu branku. Mužstvo hrálo po celou sezonu poměrně ve stabilní sestavě. Absence některých hráčů byla většinou ze zdravotních nebo pracovních důvodů. Ve všech 13 zápasech byli přítomni Gärtner Vojta, Hostinský Tomáš, Faltys Daniel a Hudousek Josef. Jednou chyběli Čapek Jan a Mazura Matěj. Dvakrát chyběli Mazura Michal, Mazura Marek, Krmaš Jan a Cit David. Za podzimní část v mužstvu nastoupilo celkem 22 hráčů, kdy základní sestavu doplňovali hráči B-mužstva, kteří většinou střídali. V této sezoně nebyl v mužstvu abnormální střelec, jako byl vloni Kráčmer s 10 góly. Nyní se o góly postarali tito střelci: Hudousek dal 5, Šrámek 4, Kopsa a Matěj Mazura po 3, sedm hráčů po 1 a 1 vlastní Velkého Poříčí.

B-mužstvo se umístilo ve III. třídě okresního přeboru na 8. místě mezi 10 účastníky se ziskem 10 bodů a skóre 11:24, za 3 výhry, jednu remízu za 1 bod a 5 proher. Větší výhru, kde naši dali nejvíce branek v zápase, docílili s Českým Meziříčím B 5:3. Naopak největší prohru utrpělo v posledním zápase v Rychnově 1:8, kde se k zápasu sešla pouze okleštěná jedenáctka. Před tím větší prohra byla ještě v Javornici 0:5. Další výsledky byly převážně těsné. V mužstvu nastoupilo celkem 32 hráčů. Z toho žádný hráč neměl plných 9 ani 8 zápasů. V 7 zápasech nastoupili Pastva Michael, Kotyza Tomáš, Leimer Filip a Souček Jan. 6x nastoupili Chaloupka Petr, Matyáš Zdeněk a Holub Lukáš. 5x Voborník Jan, Daněk Václav, Čejpa Milan, Václavík Vojta. 4x Píro Lukáš, Šponar David, Martínek David, Tomeš Michal, Lyer Matěj a Gärtner Vojta. Další hráči měli účast od 1 do 3 zápasů, mezi nimi byli i hráči A-mužstva, kteří v některých zápasech vypomáhali. Střelci tohoto mužstva dali nejméně gólů ze všech účastníků přeboru. Jen dva a to Kotyza a Václavík Vojta dali 2 góly. Dalších 7 hráčů dali po jedné brance. Proti loňské sezoně nyní nám chybí Vidlička, ten tenkrát dal 13 branek a to nám teď chybí. Nyní šel hledat štěstí do Vamberka, kde toho zatím mnoho neodehrál. Celou sezónu byl zraněný Vít Chudý, který by měl být oporou mužstva. Snad jarní část bude lepší a mužstvo se posune v tabulce výš.

Zpracoval: Václav Prachař jednatel oddílu kopané, TJ Velešov Doudleby nad Orlicí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *